fb
tel
linkedin

Zabezpieczenie antygraffiti

Na elewacjach budynków czy przystankach autobusowych często można zobaczyć niezbyt estetyczne malunki, wykonane farbami w sprayu czy pisakami. W przypadku gładkich materiałów graffiti jest stosunkowo łatwe do usunięcia, gdyż wystarczy je pokryć odpowiednim środkiem chemicznym i zmyć wodą pod ciśnieniem. Problemy zaczynają się, gdy pomalowana zostanie jakaś porowata powierzchnia, w którą farba może wsiąknąć. W takim przypadku usunięcie napisów czy rysunków jest znacznie trudniejsze, szczególnie jeśli upłynęło już sporo czasu. Niejednokrotnie może się nawet wiązać z uszkodzeniem pomalowanej powierzchni i koniecznością jej naprawy, lub pozostawieniem widocznych śladów. Dlatego też warto zadbać o odpowiednią ochronę tynków i elewacji przed wandalami, pokrywając je specjalną warstwą ochronną. Takie zabezpieczenie jest stosunkowo tanie, bardzo skuteczne i przyjazne dla środowiska. Zabezpieczone powierzchnie są później bardzo łatwe do czyszczenia, a także zniechęcają wandali do ich niszczenia.

Zabezpieczenie powierzchni przed graffiti polega na pokryciu danej powierzchni specjalnym preparatem. Warstwa ochronna nakładana jest kilka razy, przeważnie przy pomocy metody natryskowej. W efekcie otrzymuje się wyjątkowo trwałą, niewidoczną powłokę, która doskonale izoluje powierzchnię elewacji od zabrudzeń. Dzięki temu malunki wykonane farbą, ale także inne zanieczyszczenia nie wnikają w strukturę materiału, ale gromadzą się na jego powierzchni, skąd mogą zostać łatwo usunięte. Używa się do tego celu wody pod odpowiednim ciśnieniem, czasami z dodatkiem delikatnych środków czyszczących. Powłoki ochronne występują w dwóch odmianach, to znaczy trwałej i jednorazowej. Zabezpieczenia trwałe mogą chronić nawet przed okres kilkunastu lat, pozwalając na wielokrotne zmywanie bez utraty właściwości. Zabezpieczenia jednorazowe są zmywane podczas czyszczenia, dlatego też konieczne jest ich ponowne nałożenie. Ich dużą zaletą jest znacznie niższy koszt położenia w stosunku do zabezpieczeń trwałych.

Nasza firma specjalizuje się w skutecznym zabezpieczaniu wszystkich rodzajów powierzchni przed graffiti. Wykonujemy powłoki obu rodzajów, używamy do tego najlepszych technologii dostępnych na rynku, przeznaczonych do różnych rodzajów materiałów. Dzięki temu wykonane przez nas powłoki spełniają wymagania dotyczące trwałości, a jednocześnie są bezpieczne dla obiektów i środowiska. Wszystkie usługi realizujemy szybko i terminowo, zapewniamy konkurencyjne ceny i najwyższą jakość wykonania.

USŁUGI

Nasza Oferta

 

Usługi świadczone przez Nas są kompleksowe i obejmują zarówno projektowanie, dostawę sprzętu, montaż, rozbudowę, modernizację a także serwis i konserwację.

Dane kontaktowe

Siedziba główna:

Spec-Clean

Rokiciny 86

97-221 Rokiciny

tel: +48 608-062-585

biuro@spec-clean.pl

Dane kontaktowe

Biuro w Warszawie:

Rodziny Ulmów 24/9

02-777 Warszawa

tel. (22) 273-00-70

warszawa@spec-clean.pl

Formularz kontaktowy