Rozmrażanie rur

Dość często spotykaną awarią w okresie zimowym, przy ujemnych temperaturach, są zamarznięte rury. Przy prawidłowo wykonanej i użytkowanej instalacji takie sytuacje nie powinny się zdarzyć, choć niekiedy zdarzają się wyłącznie prze ekstremalnie niskich, długo utrzymujących się temperaturach. Jedną z częstszych przyczyn zamrażania wody w rurach jest umieszczenie ich na zbyt małej głębokości, a także wtedy, gdy na przykład z powodu kładzionej kostki zmniejszona jest warstwa izolacyjna lub gdy do położenia instalacji wodno-kanalizacyjnej wykorzystano rury o zbyt małej średnicy. Woda w przyłączach może również zamarznąć, gdy przez kilka dni nie będzie się z niej korzystać. Dlatego też przy dłuższych wyjazdach w zimie można się po powrocie spodziewać tego typu problemów. Aby tego uniknąć, przed długim wyjazdem lub zamknięciem sezonu działkowego, należy opróżnić rury z wody i ze ścieków oraz zamknąć dopływ wody na zaworze głównym. Nie należy jednak tego robić, gdy dom mieszkalny opuszczamy na krótki urlop – mogłoby to zaburzyć całego układu wodno-kanalizacyjnego.

Profesjonalne rozmrażanie rur i całych instalacji wodno-kanalizacyjnych

Zamarzaniu ulegają przyłącza wody, ale także studzienki i rury kanalizacyjne. Awarie te są trudne do usunięcia – wymaga to specjalistycznego sprzętu i dużego doświadczenia, z tego też powodu powinny być przeprowadzane przez profesjonalne firmy. Należy wystrzegać się polecanych przez niektóre osoby sposobów, wykorzystujących spawarki, palniki czy nawet otwarty ogień. Profesjonalne rozmrażanie można przeprowadzić między innymi za pomocą tłoczonej pod ciśnieniem gorącej wody, rozbijającej lodowe czopy, oraz przy pomocy sprężonej pary.

Oprócz bezpośredniego zagrożenia, jakie stwarza nieumiejętne użycie takiego sprzętu, skutkiem takich działań może być też jeszcze poważniejsza awaria – wypalenie ocynku w rurach prowadzi do szybko postępującej korozji, mechaniczne uszkodzenie śrubunku lub gwintów może skutkować rozszczelnieniem instalacji na danym odcinku, podobnie jak poluzowanie poszczególnych rur. Awarie takie są niezwykle kłopotliwe, wymagają natychmiastowej interwencji, a ich usuwanie nie należy do najtańszych. Borykając się więc z zamarzniętą wodą, należy w taki sposób ją odmrażać, by nie doprowadzić do innych usterek i uszkodzeń.

Rozmrażanie rur przy użyciu specjalistycznego sprzętu

Do rozmrażania rur należy wykorzystywać specjalistyczny sprzęt, który skutecznie pozbędzie się lodu, jednocześnie nie niszcząc rur. Nie mniej ważna jest technika rozmrażania rur – wiedza, jak zlokalizować zamarzniętą rurę z wodą, od którego miejsca rozpocząć odmrażanie oraz jak sprawdzać efektywność działań jest niezbędna, by rozmrażanie rur zakończyło się sukcesem. Nawet niewielka pomyłka może skutkować zalaniem, uszkodzeniem fragmentu instalacji wodno-kanalizacyjnej lub pieca C.O. Dlatego nie warto działać na własną rękę – profesjonalne rozmrażanie rur jest najlepszym rozwiązaniem w przypadku zmrożenia wody lub ścieków.

Nasza firma ma duże doświadczenie w rozmrażaniu rur, posiadamy specjalistyczny sprzęt do przeprowadzania takich prac i wykwalifikowanych pracowników. Skutecznie usuwamy lód z rur dopływowych, kanalizacyjnych i studzienek, przywracając możliwość ich normalnego użytkowania. Używane przez nas urządzenia pozwalają na skuteczną realizację zleceń zarówno w prywatnych domach, jak też obiektach przemysłowych, firmach i budynkach użyteczności publicznej. Swoją pracę staramy się wykonać jak najlepiej, a w przypadku możliwych komplikacji zawsze informujemy o tym klienta i wspólnie ustalamy dalsze działania. Gwarantujemy najwyższą skuteczność, a także konkurencyjne ceny.

USŁUGI

Nasza Oferta

 

Usługi świadczone przez Nas są kompleksowe i obejmują zarówno projektowanie, dostawę sprzętu, montaż, rozbudowę, modernizację a także serwis i konserwację.

Dane kontaktowe

Siedziba główna:

Spec-Clean

Rokiciny 86

97-221 Rokiciny

tel: +48 608-062-585

biuro@spec-clean.pl

Dane kontaktowe

Biuro w Warszawie:

Rodziny Ulmów 24/9

02-777 Warszawa

tel. (22) 273-00-70

warszawa@spec-clean.pl

Formularz kontaktowy