Czyszczenie linii produkcyjnych

Utrzymanie w odpowiednim stanie linii technologicznych i urządzeń produkcyjnych jest niezwykle ważne w każdym zakładzie przemysłowym czy produkcyjnym. Wszelkie zaniedbania w tym zakresie mogą się skończyć kosztownymi przestojami, a niekiedy być nawet poważnym zagrożeniem dla zdrowia pracowników czy konsumentów. Dotyczy to między innymi przetwórstwa spożywczego, w którym czystość urządzeń ma kluczowe znaczenie dla zagwarantowania należytej sterylności. Przestrzeganie surowych norm jest niezbędne, ale niejednokrotnie stwarza też sporo problemów technicznych w czasie realizacji prac. Dlatego niezwykle istotny jest dobór odpowiednich technologii, jakie będą stosowane, a także wykonanie tego przez wysokiej klasy specjalistów. Da to gwarancję przeprowadzenia tego procesu zgodnie ze wszystkimi procedurami, i zapewni należą jakość wykonanej pracy. Dobrze wykonany proces czyszczenia przełoży się na obniżenie kosztów eksploatacyjnych, zwiększy poziom bezpieczeństwa i uchroni przed kosztownymi awariami.

Jedną z najważniejszych spraw przy czyszczeniu linii produkcyjnej jest wybór technologii użytej do tego celu. Przede wszystkim czyszczenie musi być skuteczne, po jego zakończeniu linia musi spełniać rygorystyczne normy. Ważną kwestią jest także niezbędny na czas realizacji okres przestojów maszyn i urządzeń. Pożądane jest, żeby cały proces wykonany był jak najszybciej, co znacznie ograniczy niemałe koszty wyłączenia produkcji. Najczęściej stosuje się następujące metody czyszczenia, ich dobór uzależniony jest od rodzaju linii i obecnego na niej wyposażenia
– Czyszczenie suchym lodem
Metoda ta jest całkowicie bezinwazyjna, dzięki czemu zapewnia duże bezpieczeństwo i może być stosowana także przy urządzeniach elektrycznych. Nie trzeba do niej demontować urządzeń, co znacznie minimalizuje konieczne przestoje. W metodzie tej wykorzystuje się rozpędzone do dużej prędkości cząsteczki suchego lodu, które uderzając w powłokę z brudu skutecznie ją rozrywają. Proces nie powoduje żadnych uszkodzeń powierzchni, a jednocześnie jest przyjazny dla środowiska.
– Czyszczenie parowe
Polega na natryskiwaniu czyszczonych elementów suchą parą pod dużym ciśnieniem. Para szybko i skutecznie dociera nawet do najgłębszych zakamarków, zapewniając bardzo dobre właściwości penetrujące i usuwając zgromadzony brud. Nie pozostawia po sobie żadnych smug i zacieków, jest bezpieczna nawet dla delikatnych powierzchni. Dodanie odpowiednich preparatów zapewni także właściwości bakterio i grzybobójcze.
– Mycie wysokociśnieniowe
Przy tej metodzie wykorzystuje się wodę pod wysokim ciśnieniem, często z dodatkiem silnych środków chemicznych. Umożliwia ona eliminację zabrudzeń trudnych do usunięcia innymi sposobami.

Nasza firma od wielu lat specjalizuje się w czyszczeniu linii produkcyjnych, posiadamy do tego celu odpowiednie zaplecze technologiczne i wykwalifikowanych pracowników. Metoda pracy dobierana jest indywidualnie do potrzeb klienta, rodzaju zabrudzeń i specyfiki pracy urządzeń. Stosujemy wyłącznie sprawdzone technologie, z jednej strony zapewniające dużą skuteczność i efektywność, a z drugiej do minimum ograniczające przestój maszyn i ryzyko jakiś uszkodzeń. Z naszych usług mogą korzystać wszystkie zakłady produkcyjne, którym zależy na profesjonalnym utrzymaniu swoich linii produkcyjnych w odpowiednim stanie.

USŁUGI

Nasza Oferta

 

Usługi świadczone przez Nas są kompleksowe i obejmują zarówno projektowanie, dostawę sprzętu, montaż, rozbudowę, modernizację a także serwis i konserwację.

Dane kontaktowe

Siedziba główna:

Spec-Clean

Rokiciny 86

97-221 Rokiciny

tel: +48 608-062-585

biuro@spec-clean.pl

Dane kontaktowe

Biuro w Warszawie:

Rodziny Ulmów 24/9

02-777 Warszawa

tel. (22) 273-00-70

warszawa@spec-clean.pl

Formularz kontaktowy