Czyszczenie, mycie, odgrzybianie elewacji

Mycie i odgrzybianie elewacji w Warszawie i Łodzi – gdy czysta fasada to dla Ciebie ważna sprawa

Czyszczenie elewacji poprzez wynajęcie profesjonalnej firmy świadczącej takie usługi, posługującej się zaawansowanym sprzętem i przemyślanym systemem oraz składającej się z zaangażowanej kadry to doskonały sposób na uczynienie ze swojego domu pięknej wizytówki. Poza tym jest to najlepsza metoda na przedłużenie trwałości materiałów, poprzez oczyszczanie ich z osadów, zacieków czy glonów powstałych w wyniku deszczu, mrozów albo opadów śniegu. Jak wybrać taką firmę? Najlepiej, by znajdowała się w centralnej części Polski i żeby bez problemu oferowała dojazd do każdego miasta tak, aby na przykład mycie elewacji również nie stanowiło dla niej problemu. Są takie zadania, których nie jesteśmy w stanie sami wykonać: oczyszczanie dachu, odgrzybianie, usuwanie graffiti, piaskowanie… Dlatego najlepiej, kiedy firma wykonująca przykładowe czyszczenie elewacji będzie miała takie usługi w swojej ofercie.

Zadanie pierwsze, czyli: usuwanie glonów z elewacji

Usuwanie glonów z elewacji to usługa wykonywana na wszystkich rodzajach powierzchni: klinkierze, cegle, różnych rodzajach tynku, piaskowcu z wykorzystaniem odpowiednio dobranej technologii i środków czyszczących. Idealnie, kiedy do usługi usuwania glonów z elewacji stosuje się gorąca wodę i środek chemiczny na tyle mocny, by zmył zabrudzenia, ale przy tym nie uszkodził elewacji. Warto zwrócić uwagę, czy firma dysponuje kompletnym własnym sprzętem – agregatami, myjkami, drabinami, podestami. Świadczy to o jej dużym profesjonalizmie! Gdy usuwanie glonów z elewacji zostanie skończone dobrze jest zatroszczyć się o impregnację tynku.

Zadanie drugie, czyli: piaskowanie cegły

Piaskowanie elewacji polega na oczyszczaniu bardzo zabrudzonego muru bądź elewacji za pomocą ukierunkowanego silnego strumienia sprężonego powietrza zawierającego piasek lub inne twarde cząsteczki. Kiedy zdecydować się na piaskowanie cegły? Tak naprawdę nie trzeba czekać wiele. Mury szybko się brudzą od śniegu, deszczu, którego często nie brakuje latem czy późną wiosną, mocnego wiatru, niosącego różnego rodzaju brud. Piaskowanie elewacji to najlepszy sposób na pozbycie się poszarzenia, czarnych plam, przyklejonego piachu i błota. W przypadku posiadania bardzo starych murów należy skonsultować się ze specjalistą, czy piaskowanie cegły to będzie dobry pomysł, ponieważ stare cegły mogą być zbyt miękkie, a zaprawa może mieć dużą zawartość wapnia. Nasze usługi piaskowania wykonujemy na terenie Warszawy i Łodzi.

Zadanie trzecie, czyli: odgrzybianie elewacji Warszawa

Odgrzybianie elewacji nikomu nie kojarzy się dobrze, ale pleśń może mieć bardzo szkodliwy wpływ na nasz organizm, a dodatkowo bardzo niszczy materiał, na którym się znajduje, dlatego tak istotne jest, by szybko zlecić to czyszczenie elewacji specjalistom. Odgrzybianie elewacji opiera się na wstępnym myciu myjką ciśnieniową, a następnie zastosowaniu dostosowanych do powierzchni preparatów grzybobójczych do odgrzybiania elewacji Warszawa. Kiedy odgrzybianie elewacji będzie zakończone należy spłukać elewację czystą wodą i zainwestować w impregnat lub farmę z biocydami.
Mam nadzieję, że teraz mycie elewacji jest dla Ciebie łatwiejsze do zorganizowania i już rozumiesz jak istotne jest zadbanie o nie. Pamiętaj, że systematyczne utrzymywanie powierzchni w czystości i szybka reakcja na losowe zabrudzenia jest dużo mniej problemowe niż czekanie aż czyszczenie elewacji stanie się absolutną koniecznością.

Spec-Clean to zespół wykwalifikowanych specjalistów, którzy do każdego zadania i Klienta podchodzą indywidualnie. Swoją pracę wykonujemy sumiennie i dokładnie. Oferujemy piaskowanie elewacji, czyszczenie elewacji, odgrzybianie elewacji a także inne nasze usługi wykonujemy w Warszawie, Łodzi, jednak istnieje również możliwość dojazdu do Klienta po wcześniejszym ustaleniu szczegółów.

Skuteczne czyszczenie elewacji – dlaczego warto zdecydować się na to rozwiązanie?

Estetyczny wygląd budynku jest bardzo ważny. W przypadku domów mieszkalnych, ich wygląd wpływa na prestiż danej lokalizacji, a także komfort życia mieszkańców – w ładnym i czystym otoczeniu po prostu lepiej się mieszka. Jest to szczególnie istotne w przypadku nieruchomości na wynajem – piękna i zadbana elewacja podniesie wartość domu lub kamienicy. Warto także zadbać o estetyczny wygląd budynku, w którym znajduje się siedziba firmy. Zadbany budynek biurowy, czy usługowy wpływa na opinie i zaufanie Klientów. To wizytówka Twojego przedsiębiorstwa, dlatego warto zadbać o jej schludny wygląd. Czysta elewacja budynku przywodzi na myśl profesjonalizm, firmę, która wykonuje swoje obowiązki sumiennie i warto jej zaufać. Myśleliście kiedyś o elewacji Waszego budynku w ten sposób? Czyszczenie elewacji budynku warto postrzegać nie jako wydatek, a inwestycję.

Dlaczego warto czyszczenie elewacji powierzyć specjalistom ze Spec-Clean?

Czasem spotykamy się z pytaniami czy dobrą decyzją jest próba samodzielnego czyszczenia elewacji, czy lepszym pomysłem jest  powierzenie tego zadania profesjonalistom? Zabrudzenia zewnętrznych ścian budynku mają wiele źródeł. Z doświadczenia wiemy, że budynki zlokalizowane w ruchliwych centrach miast takich jak Warszawa, Łódź, wymagają częstszego mycia elewacji. Problem zabrudzeń na elewacji dotyczy także budynków zlokalizowanych w sąsiedztwie dróg o dużym natężeniu ruchu, zakładów produkcyjnych i przemysłowych. Na elewacji budynku widoczne mogą być ślady z sadzy, rdzy, a w przypadku budynków sąsiadujących bezpośrednio z jezdnią plamy z zanieczyszczonych kałuż i kolein. Do tego na elewacji budynków widoczne są najczęściej zabrudzenia z pyłów, kurzu, a nawet pyłków roślin. Częstym problemem są mchy, glony i grzyby porastające elewację. Tak zróżnicowane źródła zanieczyszczeń wymagają doboru odpowiednich preparatów, które skutecznie pozbędą się zanieczyszczeń. W Spec-Clean dobieramy metodę i preparaty do rodzaju zabrudzeń, a także do rodzaju elewacji. Innego czyszczenia wymaga elewacja z kamienia, z tynku, piaskowca, czy z cegły. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu możemy zaoferować naszym Klientom profesjonalne usługi czyszczenia elewacji – po takim zabiegu budynek będzie wyglądać jak nowy!

Stosowane przez nas metody są w pełni bezpieczne dla elewacji budynku. Dzięki sprawdzonym preparatom i nowoczesnym urządzeniom nasze metody czyszczenia elewacji budynku są niezwykle skuteczne i jednocześnie bezpieczne dla mytej elewacji. W ramach oferowanych usług wykonujemy także czyszczenie elewacji z graffiti, a także stosujemy powłokę antygraffiti, która zabezpiecza ściany przed ponownym zabrudzeniem (szczególnie przez wandali).

Zalety czyszczenia i odgrzybiania elewacji

Nieestetycznie prezentująca się elewacja budynku nie musi wiązać się z koniecznością kosztownego remontu. Po oczyszczeniu elewacji budynek będzie znacznie lepiej się prezentować, co zwiększy jego wartość na rynku nieruchomości. Jak już wspomnieliśmy, estetyka budynku ważna jest również w przypadku siedziby firmy – wówczas budynek jest wizytówką, a jego wygląd wpływa na to, jakie wrażenie firma zrobi na potencjalnych Klientach.

Regularne czyszczenie elewacji z grzybów, porostów i glonów jest też bardzo ważne dla utrzymania dobrego stanu technicznego budynku. Jednocześnie warto zaznaczyć, że grzyby i porosty szybciej powstają na nieczyszczonej powierzchni elewacji, przez co zaburzona zostaje paroprzepuszczalność. Grzyby i porosty powstające na elewacji budynku mogą naruszyć strukturę tynku, negatywnie wpływać na właściwości techniczne budynku – glony porastają nie tylko powierzchnię ściany, ale także przenikają w głąb muru, co osłabia konstrukcję budynku.

Jaka jest cena czyszczenia elewacji w Warszawie i Łodzi?

Do każdego powierzonego nam zlecenia podchodzimy bardzo indywidualnie. Dlatego cena czyszczenia elewacji ustalana jest indywidualnie. Na koszt usługi mycia elewacji budynku i odgrzybiania wpływ ma wiele czynników – wielkość budynku, rodzaj czyszczonej powierzchni, a także intensywność i rodzaj zabrudzeń. Chcesz poznać cenę czyszczenia elewacji? Zapraszamy do kontaktu!

Czyszczenie elewacji z cegły – czym się charakteryzuje?

Elewacja wykonana z cegły, również z cegły klinkierowej świetnie się prezentuje. Taki rodzaj elewacji był niezwykle popularny, szczególnie na początku XX w. Dziś elewacje z cegły przeżywają swój renesans – szczególnie dzięki modzie na mieszkania loftowe, styl industrialny, a także klasyczne rozwiązania. Nie zapominajmy, że znaczna część budynków, kamienic w starszych dzielnicach miast posiada elewacje wykonane właśnie z cegły. Najwięcej tego typu zabudowy spotyka się na terenie Dolnego Śląska, Górnego Śląska, a także w Łodzi i województwie łódzkim. Elewacja wykonana z cegły spotykana jest nie tylko na zabytkowych kamieniach, czy obiektach poprzemysłowych zaadoptowanych na nowoczesne apartamentowce. Coraz częściej elementy z cegieł stanowią ciekawy detal współczesnej architektury  – budynków mieszkalnych, użytkowych, elementów małej architektury w przestrzeni publicznej, a także ogrodzeń.

Dlaczego elewacja z cegły jest tak popularna? Ponieważ jest trwała, a przy tym doskonale się prezentuje. Ciepła kolorystyka ściany z cegły fantastycznie komponuje się z elementami z metalu, szkła, a także klasycznymi rozwiązaniami. Do tego elewacja z cegły nie wymaga dodatkowego tynkowania, co nie oznacza, że nie wymaga w ogóle pielęgnacji i konserwacji. Firma Spec-Clean specjalizuje się w czyszczeniu elewacji z cegły. Stosujemy różnego rodzaju metody – przeprowadzamy czyszczenie elewacji z cegły zarówno przy pomocy specjalistycznych preparatów, jak i metodą piaskowania. Zanim przystąpimy do czyszczenia elewacji z cegły, przeprowadzamy analizę i ocenę stanu elewacji, aby dobrać odpowiednią metodę czyszczenia z zabrudzeń.

Rodzaje zanieczyszczeń elewacji z cegły – czy można je skutecznie usunąć?

Istnieją trzy najczęściej spotykane zabrudzenia budynków z cegły. Bardzo często można zaobserwować biały nieestetyczny nalot na cegle. Przyczyną takiego zjawiska jest wypłukiwanie się spoiny, a także wytrącanie się związków chemicznych na powierzchni cegły. Innym równie częstym źródłem zanieczyszczenia budynków ceglanych są sadze, dym, kurz, a także naloty z glonów czy grzybów oraz zanieczyszczenia będące skutkiem opadów atmosferycznych. W przypadku starszych obiektów często spotykamy się z próbą zamalowania elewacji ceglanej, co ma teoretycznie poprawić jej wygląd. W efekcie łuszcząca farb, liczne zabrudzenia i przebarwienia sprawiają, że budynek nie prezentuje się zbyt estetycznie.

Nasza firma od lat zajmuje się czyszczeniem elewacji z cegły i klinkieru. Dysponujemy aktualną wiedzą popartą wieloletnim doświadczeniem, a także nowoczesnymi urządzeniami i preparatami, wykorzystującymi najnowsze technologie. Dzięki temu poradzimy sobie z każdym zabrudzeniem i przywrócimy blask każdej elewacji z klinkieru i cegły.

Jak przebiega czyszczenie elewacji z cegły?

Spotykamy się często z sytuacją, gdy właściciele nieruchomości praktycznie tracą nadzieję, w to, że elewacja budynku odzyska swój piękny wygląd. Tymczasem dobierając odpowiednie metody i używając nowoczesnego sprzętu, możemy szybko i sprawnie przywrócić jednolity kolor cegły. W pierwszej kolejności – zaraz po dokładnych oględzinach stanu muru – przystępujemy do dezynfekcji elewacji z cegły. Na tym etapie używając profesjonalnych preparatów, usuwamy z powierzchni elewacji wszelkie glony, porosty, grzyby i inne mikroorganizmy. Następnie przechodzimy do czyszczenia elewacji z cegły lub klinkieru. Można realizować ten etap na dwa sposoby – przy użyciu wody pod dużym ciśnieniem i przeznaczonych do tego detergentów. Ta metoda najlepiej sprawdzi się w przypadku zabrudzeń atmosferycznych, wykwitów, glonów czy starych powłok malarskich. Jeżeli konieczne jest oczyszczenie elewacji z nagarów i innych trwałych zanieczyszczeń, wówczas doskonałym rozwiązaniem będzie piaskowanie. W przypadku starszych budynków przeprowadzamy piaskowanie elewacji z cegły pod niższym ciśnieniem, co nie naruszy delikatnego materiału. W ramach naszych usług usuwamy graffiti z powierzchni elewacji i stosujemy powłoki zabezpieczające. Aby efekt pięknej i czystej elewacji utrzymał się przez dłuższy czas, stosujemy specjalistyczne preparaty do impregnacji elewacji.

USŁUGI

Nasza Oferta

 

Usługi świadczone przez Nas są kompleksowe i obejmują zarówno projektowanie, dostawę sprzętu, montaż, rozbudowę, modernizację a także serwis i konserwację.

Dane kontaktowe

Siedziba główna:

Spec-Clean

Rokiciny 86

97-221 Rokiciny

tel: +48 608-062-585

biuro@spec-clean.pl

Dane kontaktowe

Biuro w Warszawie:

Rodziny Ulmów 24/9

02-777 Warszawa

tel. (22) 273-00-70

warszawa@spec-clean.pl

Formularz kontaktowy