Usuwanie farb

Malowanie jest jednym z najpopularniejszych metod zabezpieczania różnych powierzchni, nie tylko pełni funkcję ochronną, ale także ozdobną. Żeby jednak użyta farba dobrze się trzymała i spełniała swoje zadania, to należy odpowiednio przygotować podłoże. Szczególnie dużym wyzwaniem stają się stare powłoki, które w wielu przypadkach trzeba dokładnie usunąć, żeby można było rozpocząć malowanie. Jest to pracochłonne zajęcie, wymagające cierpliwości i zastosowania odpowiednich narzędzi. Najczęściej stosuje się następujące metody usuwania starych powłok lakierniczych:
* Mechaniczne usuwanie farb
Najpopularniejszy sposób pozbywania się starych powłok lakierniczych, polega na usunięciu farby przy pomocy papieru ściernego czy specjalnych nakładek do wiertarki. Farba może być usuwana ręcznie lub przy pomocy szlifierek elektrycznych. Gradację papieru należy dobrać do miękkości powłoki i materiału znajdującego się pod nią.
* Chemiczne usuwanie farb
Pokrycie powłoki specjalnym preparatem powoduje jej pęcznienie i roztopienie, co ułatwia późniejsze usunięcie z podłoża, na przykład szpachelką lub strumieniem wody. Metodę chemiczną można stosować zarówno do drewna jak i metalu, należy przy niej zachować odpowiednie środku ostrożności. Bardzo dobrze sprawdza się ona przy bardziej skomplikowanych detalach, które byłoby trudno przygotować innymi metodami.
* Termiczne usuwanie farb.
W tej metodzie stosuje się elektryczne opalarki, wytwarzające strumień gorącego powietrza. Pod jego wpływem farba ulega spęcznieniu, dzięki czemu można ją stosunkowo łatwo zeskrobać szpachelką. Opalanie jest skuteczne jedynie przy niektórych rodzajach farb, należy także uważać żeby nie uszkodzić w trakcie prac podłoża.

Nasza firma od wielu lat specjalizuje się w usuwaniu powłok lakierniczych ze wszystkich rodzajów materiałów – drewna, metalu czy tynków. Zależnie od rodzaju podłoża i znajdującego się na nim lakieru stosujemy różne metody, zapewniające dużą skuteczność i bezpieczeństwo. Zdobyte doświadczenie pozwala podjąć się nam nawet najbardziej skomplikowanych zleceń, które realizujemy szybko i terminowo. Dysponujemy niezbędnym sprzętem, dzięki czemu nasi klienci nie muszą robić żadnych zakupów, a także pojazdami do jego przewozu. Gwarantujemy najwyższą skuteczność oraz konkurencyjne ceny.

USŁUGI

Nasza Oferta

 

Usługi świadczone przez Nas są kompleksowe i obejmują zarówno projektowanie, dostawę sprzętu, montaż, rozbudowę, modernizację a także serwis i konserwację.

Dane kontaktowe

Siedziba główna:

Spec-Clean

Rokiciny 86

97-221 Rokiciny

tel: +48 608-062-585

biuro@spec-clean.pl

Dane kontaktowe

Biuro w Warszawie:

Rodziny Ulmów 24/9

02-777 Warszawa

tel. (22) 273-00-70

warszawa@spec-clean.pl

Formularz kontaktowy