Impregnacja piaskowca

Naturalne kamienie, między innymi piaskowiec, cieszą się bardzo dużą popularnością i są chętnie wykorzystywane przy budowie domów i innych obiektów. Stosuje się je między innymi przy ogrodzeniach, słupkach, filarach czy elewacjach, zapewniają niepowtarzalny wygląd i charakter obiektu. Piaskowiec bardzo dobrze się sprawdza w tej roli, nie tylko jest bardzo ładny, ale również trwały i wytrzymały. Jednak ze względu na swoją porowatą strukturę i wysoką chłonność wody po pewnym okresie użytkowania może stracić swój elegancki wygląd. Rozpuszczone w wodzie zanieczyszczenia powodują jego szarzenie i zmianę wyglądu, a lód w czasie mrozów może spowodować nawet popękanie i kruszenie kamienia. Z tego też powodu należy zadbać o jego kondycję i przeprowadzić kompleksową impregnację, która znacznie podniesie walory użytkowe kamienia i zabezpieczy go przed czynnikami zewnętrznymi. Proces ten najlepiej wykonać bezpośrednio po zakończeniu prac montażowych, realizacja tego później będzie wymagać odpowiedniego przygotowania materiału.

Impregnacja piaskowca polega na pokryciu jego powierzchni specjalnym środkiem, który wnika w pory i zabezpiecza przed wchłanianiem wody i innych płynów. Dzięki temu kamień przede wszystkim jest zabezpieczony przed przedostawaniem się wilgoci do wnętrza, ale dodatkowo znacznie mniej się brudzi i nie rosną na nim glony, mchy, porosty i grzyby. Wszystko to przekłada się nie tylko na znacznie większą żywotność i odporność na czynniki atmosferyczne, ale też na znacznie ładniejszy, długo utrzymujący się wygląd. Dzięki warstwie ochronnej osadzone zabrudzenia są też dużo łatwiejsze do usunięcia, po prostu wystarczy je zmyć z powierzchni bez ryzyka jej uszkodzenia. Na rynku jest dostępnych sporo preparatów do impregnacji piaskowca, dużą popularnością cieszą się zwłaszcza środki na bazie silikonu. Bardzo dobrze zabezpieczają one kamień, a jednocześnie są dla niego bezpieczne, nie powodując przebarwień i uszkodzeń. Niektóre impregnaty chronią również przed wnikaniem olejów, to jest szczególnie przydatne na przykład na posadzkach.

Impregnacja z użyciem profesjonalnych środków zabezpieczy kamień na dłuższy okres czasu, ale musi być przeprowadzona we właściwy sposób. Nasza firma od wielu lat zajmuje się realizacją takich prac, posiadamy doświadczoną załogę i korzystamy z najlepszych preparatów. Nasi pracownicy na początku dokładnie wyczyszczą całą powierzchnię, i dopiero po jej wyschnięciu położą odpowiednie środki impregnujące. Stosujemy wyłącznie preparaty nie niszczące kamieni i przyjazne dla środowiska, a przede wszystkim sprawdzone i skuteczne. Wszystkie usługi realizujemy szybko i terminowo, zapewniamy konkurencyjne ceny i najwyższą jakość wykonania. Jeśli masz problem z zamarzniętymi rurami do skontaktuj się z nami, z pewnością będziemy Ci w stanie pomóc.

USŁUGI

Nasza Oferta

 

Usługi świadczone przez Nas są kompleksowe i obejmują zarówno projektowanie, dostawę sprzętu, montaż, rozbudowę, modernizację a także serwis i konserwację.

Dane kontaktowe

Siedziba główna:

Spec-Clean

Rokiciny 86

97-221 Rokiciny

tel: +48 608-062-585

biuro@spec-clean.pl

Dane kontaktowe

Biuro w Warszawie:

Rodziny Ulmów 24/9

02-777 Warszawa

tel. (22) 273-00-70

warszawa@spec-clean.pl

Formularz kontaktowy