fb
tel
linkedin

Usuwanie graffiti Warszawa

Malunki na murach wykonane sprayem zdecydowanie nie poprawiają estetyki budynku. Nad takimi aktami wandalizmu trudno zapanować. Nierzadko spotykamy się z sytuacją, gdy na budynku pojawia się pseudo-graffiti, choć nie minął jeszcze tydzień od jego remontu. Plaga, jaką jest nielegalne wykonywanie graffiti dotyczy tak naprawdę miast na całym świecie. Niechciane malunki powstają na budynkach użyteczności publicznej, domach mieszkalnych, pawilonach handlowych, wiatach przystankowych, tramwajach, taborach kolejowych, a nawet na ogrodzeniach. Często graffiti było kojarzone z pustostanami, a także dzielnicami miast o cieszących się nie najlepszą opinią. Jednak w naszej pracy bardzo często otrzymujemy zadanie usunięcia graffiti z zabytkowych obiektów, które mają ogromne znaczenie dla naszej historii i kultury.

Dlaczego warto zdecydować się na profesjonalne usuwanie graffiti?

W świetle polskiego prawa tworzenie graffiti w przestrzeni publicznej jest uważane za akt wandalizmu. Jeżeli dojdzie do uszkodzenia mienia to zgodnie z art. 288 § 1 KK sprawca podlega karze pozbawienia wolności, a w przypadku niskiej szkodliwości czynu – kara grzywny. Sąd może także zarządzić usunięcie szkody przez sprawcę. Jednak w przypadku wielu budynków konieczne jest usunięcie graffiti przez specjalistów, przy użyciu profesjonalnych metod i produktów. Szczególnie dotyczy to budynków zabytkowych, nowoczesnych budynków mieszkalnych, czy budynków firm.

Choć kolejne przypadki zniszczenia budynku mogą powodować bezsilność, to należy mieć na uwadze, że graffiti wpływa nie tylko na ocenę konkretnego budynku, ale także całej okolicy. Nieestetyczne malunki na ścianach obniżają atrakcyjność lokalizacji, a także wartość budynku. Często też można zauważyć zjawisko “przyciągania się” takich negatywnych zachowań. Gdy powstaje na murze pierwsze graffiti, staje się to swego rodzaju zaproszeniem dla innych wandali, którzy kontynuują dewastację budynku.

Dlatego też warto zdecydować się na profesjonalne usuwanie graffiti, jakie oferuje nasza firma. Używamy najlepszych preparatów, więc możemy usunąć graffiti nawet z bardzo delikatnych i trudnych do wyczyszczenia powierzchni (np. piaskowiec, lub elewacja z termoizolacją ze styropianu). Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w usuwaniu graffiti możemy wykonać powierzone nam zlecenie w szybkim czasie, skutecznie likwidując szkodę i jednocześnie nie uszkadzając elewacji budynku.

Usuwanie graffiti – oferta dla Warszawy i okolic

W Warszawie z roku na rok przybywa nowoczesnych przestrzeni biznesowych, a także eleganckich osiedli mieszkalnych. Oczywiście nie należy zapominać o miejscach na mapie stolicy, które mają istotne znaczenie historyczne i kulturowe. Miejsca te są doskonałą wizytówką naszego kraju, przyciągają zarówno turystów, jak i inwestorów. Niestety budynki te są także częstym celem wandali, którzy niszczą elewację nieestetycznym graffiti.

Przygotowaliśmy ofertę usuwania graffiti z różnych rodzajów elewacji dla Klientów z Warszawy, a także okolic. Korzystając z usług Spec-Clean możecie mieć pewność, że zlecone nam zadanie zostanie wykonane z największą precyzją i dokładnością. Jesteśmy świadomi, jak kosztowne są prace związane z wykończeniem budynku, dlatego też korzystamy z najlepszych preparatów, które są bezlitosne dla graffiti i bezpieczne dla elewacji. Wyróżnia nas niezwykle szybkie działanie. Wszystkie powierzone nam zadania wykonujemy terminowo – dzięki temu nasi Klienci mogą znów cieszyć się pięknem budynku. To także pozwala zminimalizować straty związane z niekorzystnym wizerunkiem budynku (np. w przypadku nowych inwestycji deweloperskich lub lokali komercyjnych).

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat usuwania graffiti z budynku, poznać szczegóły metod oraz cenę wykonywanej usługi? Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania, a także podamy szacunkowy koszt usługi.

zadzwoń: tel. (22) 273-00-70

lub napisz: warszawa@spec-clean.pl

zapraszamy także do naszego biura w Warszawie:

Rodziny Ulmów 24/9

02-777 Warszawa

USŁUGI

Nasza Oferta

 

Usługi świadczone przez Nas są kompleksowe i obejmują zarówno projektowanie, dostawę sprzętu, montaż, rozbudowę, modernizację a także serwis i konserwację.

Dane kontaktowe

Siedziba główna:

Spec-Clean

Rokiciny 86

97-221 Rokiciny

tel: +48 608-062-585

biuro@spec-clean.pl

Dane kontaktowe

Biuro w Warszawie:

Rodziny Ulmów 24/9

02-777 Warszawa

tel. (22) 273-00-70

warszawa@spec-clean.pl

Formularz kontaktowy