Kompleksowe czyszczenie instalacji klimatyzacyjo-wentylacyjnych

Przebywając w pomieszczeniach zamkniętych, takich jak domy, mieszkania, biura czy budynki użyteczności publicznej niezwykle istotne jest zadbanie o odpowiednią jakość powietrza. W celu zapewnienia jego wymiany stosuje się różne metody, od wentylacji grawitacyjnej i mechanicznej po różne rodzaje klimatyzatorów. Jednak sama instalacja urządzenia wentylacyjnego czy klimatyzacyjnego nie wystarczy do tego, żeby utrzymać odpowiednie parametry powietrza wewnątrz. Bardzo duże znaczenie ma również regularne czyszczenie całego układu, zarówno urządzeń jak i przewodów doprowadzających. W ich wnętrzu mogą się bowiem zacząć rozwijać bakterie i grzyby, powodujące groźne, niebezpieczne dla zdrowia choroby. Przez to pracownicy pracują mniej wydajnie, częściej przebywają na zwolnieniach, a wszystko to generuje poważne koszty. Poza tym często w takich systemach mogą się pojawić różne pyły i zanieczyszczenia organiczne, które także mogą być powodem poważnych schorzeń. Dlatego też zapewnienie odpowiedniego stanu instalacji wentylacyjno-klimatyzacyjnych jest niezwykle ważne dla przebywających wewnątrz osób.

Regularne czyszczenie klimatyzacji i wentylacji poza względami zdrowotnymi ma także wpływ na żywotność układu i ograniczenie ryzyka wystąpienia pożaru. Urządzenia pracują znacznie sprawniej i są mniej narażone na awarie, pobierając przy tym mniejszą ilość energii. Jednocześnie poprzez eliminację łatwopalnych substancji, takich jak kurze, pyły, włókna ubrań czy tłuszcze znacznie zmniejsza się niebezpieczeństwo związane z ich zapaleniem. W firmach sprawnie działający system wentylacyjny ma także duży wpływ na wydajność i koszty pracy – przestoje związane z niezgodnym z normami powietrzem mogą być bardzo kosztowne i spowodować dużo problemów organizacyjnych. Z takich też powodów należy regularnie dbać o odpowiedni stan instalacji wentylacyjno-klimatyzacyjnych, przede wszystkim poprzez wykonywanie regularnych prac czyszczących. Wymagają tego przepisy, wymagają producenci sprzętu, ale przede wszystkim wymaga tego zdrowie przebywających wewnątrz osób.

Czyszczenie instalacji wentylacyjno-klimatyzacyjnych jest zadaniem trudnym i odpowiedzialnym, wymaga odpowiedniego doświadczenia i profesjonalnego sprzętu. Z tego też powodu wszystkie prace w tym zakresie powinny być wykonane przez profesjonalistów, jedynie to da gwarancję odpowiedniej jakości. Nasza firma od wielu lat specjalizuje się w realizacji tego typu zleceń, posiadamy zarówno wyszkoloną kadrę jak też odpowiednie wyposażenie. W zakres naszych usług wchodzi weryfikacja stanu technicznego instalacji, kompleksowe czyszczenie kanałów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, ich dezynfekcja oraz konserwacja pozostałych urządzeń i wyposażenia. Stosujemy nowoczesne techniki, które nie tylko zapewniają wysoką skuteczność, ale też znacznie zmniejszają czas realizacji i uciążliwości z tym związane. Nasi specjaliści do każdego zlecenia podchodzą z pełnym zaangażowaniem, dlatego też gwarantujemy najwyższą jakość usług i spełnienie wszystkich oczekiwań klientów w tym zakresie.

USŁUGI

Nasza Oferta

 

Usługi świadczone przez Nas są kompleksowe i obejmują zarówno projektowanie, dostawę sprzętu, montaż, rozbudowę, modernizację a także serwis i konserwację.

Dane kontaktowe

Siedziba główna:

Spec-Clean

Rokiciny 86

97-221 Rokiciny

tel: +48 608-062-585

biuro@spec-clean.pl

Dane kontaktowe

Biuro w Warszawie:

Rodziny Ulmów 24/9

02-777 Warszawa

tel. (22) 273-00-70

warszawa@spec-clean.pl

Formularz kontaktowy